Skip to main content

Німець Патрік Ланге побив рекорд траси на IRONMAN World Championship

Головне триатлон-подія сезону сталося 14 жовтня о гавайської Коне.

Чемпіонат світу з триатлону проводиться в Кайлуа-Кона на Гаваях з 1978 року. 41-й IRONMAN World Championship, який відбувся в минулу суботу, став особливим: німець Патрік Ланге не тільки переміг в гонці, але і оновив рекорд траси. Тепер кращий результат - 8:01:40.

Незважаючи на те що Ланге (фінішував в минулому році третім) з самого початку вважався одним з претендентів на перемогу, гонка для нього вийшла непростою. На плавальному етапі кращий результат показав австралієць Джош Амбергер (47:09), за яким через одну хвилину і 18 секунд фінішував Ян Фродено - переможець двох останніх чемпіонатів світу і головний фаворит гонки. Ланге відстав від Амбергер на одну хвилину і 36 секунд.

На велоетапе лідирував інший австралієць: професійний велосипедист Камерон Вюрф (двічі брав участь у знаменитій багатоденці Джиро д'Італія), який показав найкращий час за останні 11 років - 4:12:54. Слідом за ним фінішував канадець Лайонел Сандерс (4:14:19). Фродено відстав від Вюрфа на 8 хвилин 5 секунд, а Ланге - майже на 16 хвилин.

Вирішальним виявився біговій етап. Чинний чемпіон Ян Фродено на шостому кілометрі відчув біль у задній поверхні стегна і перейшов на крок (йому все-таки вдалося фінішувати, але тільки 35-м).Довгий час лідирували Сандерс і інший німець, Себастьян Кінлі, але Ланге поступово скорочував своє відставання. До 25-ій милі він вийшов в лідери і вже нікому не віддав свою перемогу. Його результат - 8:01:40 - став найкращим за всю історію Кони (попередній рекорд траси був встановлений в 2011 році Крейгом Александером - 8:03:56). Друге місце - у канадця Лайонела Сандерса (8:04:07), а третім фінішував британець Девід МакНДІ (8:07:11).

У жінок в третій раз поспіль чемпіонкою стала швейцарка Даніела Риф (8:50:47). Срібло - у британки Люсі Чарльз (8:59:38), а бронза - у австралійки Сари Кроулі (9:01:38).

Єдиний росіянин серед професіоналів Іван Тутукін зійшов на біговому етапі і не фінішував. Всього на старт в Коне вийшли 16 атлетів з Росії. Кращий результат у чоловіків - 9:06:00 (3 місце в категорії "30-34 роки" і 48 місце в загальному чоловічому заліку) - показав Кирило Голдовський. Серед жінок успішніше всіх виступила Інна Циганюк-Тутукіна - 10:20:19 (3 ​​місце в категорії "30-34 роки" і 56 місце в загальному жіночому заліку).